چیت فورتنایت

در دنیای امروزی، گیم‌ها و بازی‌های اینترنتی فراوانی توسط شرکت‌ها و موسسات مختلف طراحی و توسعه داده می‌شوند. عرضه این گیم‌ها و بازی‌های اینترنتی در جهان باعث شده تا بسیاری از افراد، وقت خود را صرف بازی با این گیم‌ها کنند. فورتنایت (Fortnite) یکی از گیم‌ها و بازی‌های کامپیوتری محبوب و بسیار پرطرفدار است و با وجود اینکه، زمان زیادی از انتشار این بازی نمی‌گذرد، توانسته نظر مثبت تعداد بسیار زیادی از گیمرها را به خود جلب کند و بازیکنان میلیونی از سراسر جهان داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با انواع سبک‌های فورتنایت، نحوه بازی و همچنین چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر در این مقاله با اول گیم ما همراه باشید.

فورتنایت چیست؟

فورتنایت یک بازی ویدئویی آنلاین است که در سال 2017 توسط کمپانی اِپیک گیمز (Epic games) منتشر شد. البته لازم به ذکر است که این بازی برای اولین بار در سال 2011 با هدف نمایش قدرت موتور گرافیکی آنریل 4 معرفی شد. بازی فورتنایت در ابتدا یک بازی سوم شخص ماجراجویانه بود که بازیکنان آن باید با جستجو در محیط بازی و جمع‌آوری اسلحه و مهمات در بازی پیشرفت می‌کردند. این سبک از بازی در ابتدا نتوانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند و گیمرهای فراوانی را به خود جذب کند. پس از شکست خوردن استراتژی اولیه بازی فورتنایت، استودیوی اپیک گیمز، تغییرات بسیار زیادی را در این بازی اعمال کرد. با اعمال تغییرات گسترده در نقشه و داستان بازی، بازی فورتنایت توانست به یکی از بازی‌های پرمخاطب در سبک بتل رویال تبدیل شود. اولین و مهم‌ترین تغییر بزرگی که این استودیو در بازی اعمال کرد، حذف بخش داستانی ابتدای بازی بود. تغییر بزرگ و چشمگیر بعدی بازی نیز محدود شدن فورتنایت به بخش بازی‌های آنلاین بود. این دو تغییر باعث شد تا بازی فورتنایت در سال 2017 به یکی از بازی‌های آنلاین بسیار محبوب تبدیل شود و تعداد گیمرهای آن از سراسر جهان به چند میلیون نفر برسد.

نحوه بازی فورتنایت

بازی فورتنایت یک بازی با حدود 100 نفر بازیکن است که سبک آن مانند سایر بتل رویال‌ها است. در اغلب بازی‌هایی که به سبک بتل رویال هستند، در ابتدا بازیکنان با سقوط و پرت شدن به یک جزیره در جریان بازی قرار می‌گیرند. بازی فورتنایت نیز به همین سبک است و در مرحله ابتدایی، تیمی از بازیکنان با بریده شدن چترهای نجات خود به یک جزیره سقوط می‌کنند. در این بازی بازیکنان باید با گردش در جزیره و مواجهه با دشمن، هر یک از آن‌ها را از بین برده و بدین ترتیب امکانات و اسلحه‌هایی برای خود کسب کنند. در بازی فورتنایت نیز مانند سایر بازی‌های سبک بتل رویال، بازیکن باید با کشتن و شکست دادن همه بازیکنان، تنها نفر باقی‌مانده (Survivor) بوده و بازی را ببرد. در این بازی با پیشرفت و بالا رفتن مراحل، جزیره کوچک و کوچک‌تر می‌شود تا هیجان و رقابت بازی افزایش یابد و بازیکنان بتوانند به مقابله با یکدیگر بپردازند.

بازی فورتنایت در مناسبت‌ها و تاریخ‌های مختلف از طریق موسسه و کمپانی اپیک گیمز، آپدیت و به‌روزرسانی شده و در هر آپدیت و به‌روزرسانی قابلیت، صحنه و اسکینی جدید به این گیم افزوده می‌شود.

بخش‌های مختلف فورتنایت

آموزش فورتنایت

بازیکنان این بازی پس از نصب و راه‌اندازی، با بخش‌ها و مراحل مختلف آن روبه‌رو می‌شوند. هریک از این بخش‌ها، ویژگی‌ها و خصوصیات مختلفی دارند که بازیکنان و گیمرها باید قبل از شروع بازی با هر یک از آن‌ها آشنا شوند. در ادامه مطلب بخش‌ها و مراحل مختلف بازی را معرفی کرده و در مورد هریک از آن‌ها توضیحاتی آورده‌ایم.

بتل رویال فورتنایت (Battle Royal Fortnite)

مهم‌ترین و پرطرفدارترین بخش بازی، بخش بتل رویال فورتنایت است. در واقع می‌توان گفت که بسیاری از گیمرها به دلیل وجود این بخش از بازی، طرفدار این بازی شده‌اند. مودهایی مختلف با نام‌های Solo، Dous، Trios و Squad در این بازی وجود دارد که می‌توان هر یک از آن‌ها را به‌ترتیب مودهای تک نفره، دونفره، سه نفره و چهار نفره شناخت. بازیکنان می‌توانند با انتخاب هریک از مودهای ذکرشده، به بازی بپردازند. بازیکنان می‌توانند پس از انتخاب بخش بتل رویال از منوی بالای بازی، وارد لابی (Lobby) آن شده و هریک از مودهای موردنظر خود را انتخاب و بازی را شروع کنند.

برای بازی در بخش بتل رویال، بازیکنان باید در ابتدا سوار بتل باس شده و در محل مناسبی از جزیره فرود آیند. شناسایی محل دقیق فرود آمدن و فرود در مکانی مناسب، یکی از استراتژی‌های بسیار مهم بازی بتل رویال فورتنایت است. بسیاری از بازیکنان با فرود در منطقه‌ای خطرناک و مبارزه‌خیز در همان ابتدا بدون داشتن وسیله و اسلحه‌های جنگی به مبارزه می‌پردازند و حتی ممکن است در همان ابتدای بازی نیز جان خود را از دست بدهند. گیمرها و بازیکنان حرفه‌ای با بررسی مسیرهای مختلف و شناسایی مسیرهای پرخطر سعی می‌کنند تا برای اولین بار در منطقه‌ای کم‌خطر فرود آیند و پس از به‌دست آوردن وسیله و اسلحه‌های جنگی مناسب به مناطق پرخطر رفته و به مبارزه بپردازند. بازیکنان باید با مهارت‌های مختلف این بخش آشنا باشند تا بتوانند این مراحل را بازی کنند. در ادامه به معرفی برخی از مهارت‌های موردنیاز در بتل رویال فورتنایت می‌پردازیم.

جمع‌آوری متریال‌های موردنیاز

برای بیلد و درست کردن قسمت‌های مختلف این بازی، بازیکنان باید با استفاده از روش‌های مختلف متریال‌های موردنیاز خود را جمع‌آوری کنند. متریال‌های چوب، آجر و آهن، سه متریال بسیار مهم در این بازی هستند. برای به‌دست آوردن هریک از متریال‌های ذکر شده، بازیکنان باید با استفاده از پیک اکس خود منابع آن را از بین ببرند. بهترین منبع برای به‌دست آوردن چوب، درخت‌های سر راه بازیکنان است و بازیکنان می‌توانند با شکستن درختان سر راه خود، چوب موردنیاز خود را تامین کنند. همچنین بازیکنان می‌توانند با شکستن سنگ‌های موجود در بازی، آجر موردنیاز خود را به دست آورند. برای به‌دست آوردن آهن در این بازی، منبع خاصی وجود ندارد و گیمرها می‌توانند با شکستن و نابود کردن هر وسیله آهنی، آهن موردنیاز خود را تامین کنند. در بخش بتل رویال فورتنایت هر بازیکن می‌تواند، 999 عدد از هر متریال را با خود حمل کند؛ اما در قسمت تورنمنت بازی، این تعداد به 499 عدد متریال کاهش می‌یابد.

بیلد کردن یا ساختن در بازی

بازی فورتنایت علاوه بر مهارت تیراندازی، مستلزم مهارت بیلد و ادیت کردن نیز می‌باشد. در واقع بیلد و ساخت‌وساز در این بازی، یکی از مهارت‌های بسیار مهم و از عوامل موثر پیروزی در این بازی است. در بازی فورتنایت، تیراندازی مناسب و حرفه‌ای کافی نبوده و بازیکنان باید مهارت بیلد و ساخت‌وساز نیز داشته باشند تا بتوانند امتیازاتی را کسب کرده و به مراحل دیگر راه یابند. بازیکنان می‌توانند برای یادگیری و حرفه‌ای شدن در این مهارت، به نحوه ساخت‌وساز دیگر بازیکنان نیز توجه کرده و علاوه بر مهارت ساخت‌وساز، مهارت ادیت کردن را هم فراگیرند.

توجه به ماهیگیری

به‌دست آوردن سلاح‌های بهتر در بازی فورتنایت، همواره یکی از معیارهای مهم در بازی است. سلاح‌های این بازی بر اساس قوی یا ضعیف بودن به چند دسته مختلف تقسیم می‌شوند. اسلحه‌های فورتنایت از قوی به ضعیف با نام‌های Legendary (نارنجی)، Epic (بنفش)، Rare (آبی)، Uncommon (سبز)، Common (خاکستری) دسته‌بندی می‌شوند. بازیکنان می‌توانند با افزایش سلاح‌های خود، عملکرد خود را در بازی بهبود ببخشند. یکی از ویژگی‌های بسیار جالب بازی فورتنایت، ویژگی ماهیگیری آن است. بازیکنان می‌توانند با تجهیزات ماهیگیری و Harpoon Gun به ماهیگیری بپردازند. ماهیگیری باعث می‌شود تا بازیکنان ماهی و یا لوازم مفید دیگری به‌دست آورند و امتیازات خود را افزایش دهند. بنابراین به بازیکنان فورتنایت توصیه می‌شود تا در صورت رسیدن به دریاچه یا دریا در این بازی، به ماهی‌گیری مشغول شوند.

همراه داشتن آیتم‌های شفابخش

کوله‌پشتی‌هایی که بازیکنان فورتنایت با خود حمل می‌کنند، اغلب دارای پنج جایگاه خالی می‌باشد که بازیکنان می‌توانند داخل آن‌ها وسیله‌های موردنیاز خود را قرار دهند. برخی اوقات بازیکنان و گیمرها در طول بازی بر اثر مبارزه، مقداری از جان خود را از دست می‌دهند و همین امر نیز باعث تضعیف عملکرد آن‌ها می‌شود. به همین دلیل بهتر است گیمرها، آیتم‌های شفابخشی داخل کوله‌پشتی خود قرار دهند تا در هنگام نیاز از آن‌ها استفاده کنند.

بخش Creative فورتنایت

چیت بازی فورتنایت

این بخش یکی از بخش‌های بسیار پرطرفدار بازی فورتنایت است. در این بخش، بازیکنان می‌توانند از صحنه مبارزه و جنگ دوری کرده و بخش‌های مختلف ساخته شده توسط سایر بازیکنان را مشاهده کنند. این بخش به‌طورکامل توسط بازیکنان اداره می‌شود و استودیو اپیک گیمز هیچ دخالتی در آن ندارد. نقشه‌ها و بخش‌های مختلفی در این بخش وجود دارند که بازیکنان می‌توانند با انتخاب هر یک از آن‌ها به بازی بپردازند. این بخش‌ها عبارت‌اند از:

 • Play: بخش Creative نیز مانند سایر بخش‌ها سه مورد مختلف را برای بازیکن فراهم می‌کند. در قسمت Play بازیکن می‌تواند به طور تصادفی با یکی از بازیکنان دیگر فورتنایت مبارزه کند.
 • Create: در این بخش هیچ خبری از جنگ و مبارزه نیست و بازیکنان می‌توانند فقط در نقشه‌های خود مشغول بازی شوند.
 • Island code: هر نقشه در فورتنایت، کد مخصوص به خود را دارد که بازیکنان می‌توانند با وارد کردن این کدها به قسمت خاصی از جزیره بروند.

بخش Save The World

برخلاف سایر بخش‌ها، این بخش از بازی فورتنایت رایگان نبوده و بازیکنان باید این بخش از بازی را خریداری کنند تا بتوانند در این بخش به بازی مشغول شوند.

منوهای مختلف فورتنایت

در این بازی بعد از ورود به لابی، منوهای مختلفی برای بازیکن نمایش داده می‌شود. این بازی یکی از معدود بازی‌هایی است که منو خیلی آسانی دارد که باعث گمراهی و سردرگمی بازیکنان نمی‌شود. از جمله مهم‌ترین منوهای این بازی در ادامه ذکر شده و برخی از ویژگی‌های آن‌ها آورده شده است.

 • Play: این منو یکی از ساده‌ترین قسمت‌های بازی است که بازیکنان می‌توانند با انتخاب مود مناسب خود با زدن دکمه پلی، بازی را آغاز کنند.
 • Battle pas: در این قسمت از منو، بازیکنان می‌توانند تمام جوایز دریافتی خود را مشاهده کنند. همچنین در این بازی جوایزی که با گذراندن هر مرحله می‌توانید کسب کنید را نیز نمایش داده می‌شود.
 • Compete: اپیک گیمز با برگزاری تورنمنت‌های مختلف برای بازیکنان خود جوایز مختلفی در نظر می‌گیرد. بازیکنان می‌توانند برای دریافت اطلاعات و جوایز تورنمنت‌های مختلف به این بخش مراجعه کنند.
 • Locker: در این قسمت از منو، بازیکنان می‌توانند تمام اسکین‌های موردعلاقه خود را انتخاب و مدیریت کنند. در کل، می‌توان گفت این بخش از بازی مخصوص شخصی‌سازی است.
 • Career: در این قسمت از منو، تمام اَچیومِنت‌ها (achievement) و دستاوردهایی که یک بازیکن در سیزن‌های مختلف به‌دست آورده، نمایش داده می‌شود.
 • V-bucks: پول خرید درون برنامه‌ای این بازی وی‌باکس است که از این قسمت می‌توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید.
 • Item Shop: تمام خریدهای درون برنامه‌ای این بازی از این قسمت انجام می‌شود.

نحوه دانلود و نصب بازی فورتنایت

استودیو اپیک گیمز برخلاف سایر کمپانی‌های عرضه‌کننده بازی‌های رایانه‌ای، اجازه نشر بازی فورتنایت را بر روی اپلیکیشن Google Play نداده و بازیکنان و گیمرها برای دانلود و نصب این بازی باید به سایت و سرویس خود کمپانی Epic games مراجعه کنند. کمپانی اپیک گیمز با این کار قصد دارد تا تمام سود حاصل از این بازی و خریدهای درون‌برنامه‌ای بازی فورتنایت را به خود اختصاص دهد و از این طریق، سود حاصل از این بازی را تا حد امکان برای خود افزایش دهد.

هم‌اکنون، بازی فورتنایت برای دستگاه‌های PC، PC4، PC5، XBOX1، ایکس‌باکس سری ایکس‌واس (XOS) و سیستم‌های اندرویدی قابل نصب بوده و بازیکنان می‌توانند با نصب این بازی بر روی دستگاه‌های ذکر شده، به بازی بپردازند.

در ابتدا امکان نصب این بازی برای اندروید وجود نداشت، اما بعدها امکان دانلود این گیم برای گوشی‌های موبایل اندرویدی علی‌الخصوص سامسونگ فراهم شد. نسخه اندرویدی بازی فورتنایت همراه با رونمایی از غول سامسونگ یعنی سامسونگ نوت 9، به بازار عرضه شد و مورد استفاده طرفداران آن قرار گرفت. لازم به ذکر است، امکان دانلود و نصب این بازی برای گوشی‌های آیفون با سیستم عامل IOS وجود ندارد و دارندگان این گوشی‌ها نمی‌توانند بر روی تلفن همراه خود این بازی را انجام دهند.

ویژگی‌های بازی فورتنایت

بازی فورتنایت

یکی از ویژگی‌هایی که باعث شده تا فورتنایت همواره تازگی خاصی برای بازیکنان خود داشته باشد، به‌روزرسانی مستمر و محتوای تازه آن است. کمپانی اپیک گیمز با برگزاری تورنمنت‌های مختلف در این بازی، همواره سعی داشته تا اشتیاق و هیجان بازیکنان خود را حفظ کند. در مناسبت‌هایی مانند کریسمس، هالووین و سایر مناسبت‌ها نیز اسکین‌ها و کاراکترهای این بازی آپدیت شده و تم خاصی به خود می‌گیرند. این امر باعث می‌شود تا گیمرها در مناسبت‌های مختلف با هیجان و شوق بیشتری بازی کنند و از آن لذت ببرند.

گرافیک زیبا و چشم‌نواز از دیگر ویژگی‌های مهم این بازی است که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. با وجود اینکه گرافیک این بازی به صورت کارتونی و انیمیشنی طراحی شده، اما گرافیک هنری بازی و واکنش کاراکترها و شخصیت‌های بازی به گونه‌ای زیبا و منحصربه‌فرد است که باعث جذب تعداد زیادی بازیکن می‌شود. گرافیک زیبا در کنار بازی بسیار روان دو ویژگی بسیار مهم بازی فورتنایت است که باعث وجود میلیون‌ها بازیکن و گیمر فورتنایتی می‌شود.

سلاح‌ها و ابزارهای فورتنایت

همان ‌طور که گفتیم، بازی فورتنایت یکی از بازی‌های در سبک بتل رویال است. شما برای پیروزی در این بازی باید با دشمنان خود جنگیده و آن را از بین ببرید و در نهایت با کشتن تمام افراد جزیره، تنها فرد زنده در جزیره شوید و بدین‌ترتیب برنده این بازی باشید. این بازی طوری طراحی شده که در آن بازیکنان باید برای کشتن سایر افراد و دشمنان خود از ابزارها و اسلحه‌هایی استفاده کنند. در واقع، رمز پیروزی در این بازی، آشنایی با انواع سلاح‌ها و نحوه کاربرد آن‌ها است. سلاح‌ها و ابزارهای متفاوتی در این بازی در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد که در ادامه به معرفی هر یک از آن‌ها پرداخته و نحوه استفاده آن‌ها را بیان خواهیم کرد.

 • شات گان (Shotgun): این اسلحه برای درگیری‌ها و مبارزه‌هایی از فاصله نزدیک مناسب می‌باشد.
 • سلاح Assault rifles: این سلحه نیز برای درگیری‌ها و مبارزات از فاصله دور مناسب است.
 • سلاح‌های دستی: این سلاح‌ها برای به‌کارگیری در اهداف میانی مناسب هستند.
 • موشک انداز و نارنجک انداز: با استفاده از این سلاح‌ها، بازیکنان می‌توانند دیوارهای دفاعی یا هر نوع مانع دفاعی دیگری را تخریب کنند و بدین صورت دشمنانی را که پشت این دیوارها پنهان شده‌اند را شناسایی کنند.
 • ساب ماشین گان (Submachine gun): یکی از اسلحه‌هایی که سرعت شلیک بسیار بالایی دارد و برای شلیک از فاصله نزدیک مناسب است، سلاح ساب ماشین گان است که محبوب بسیاری از بازیکنان فورتنایت می‌باشد.
 • سلاح Boogie bomb: این سلاح شبیه به نارنجک است و در هنگام انداخته شدن توسط بازیکن، دشمن را پنج ثانیه وادار به رقص می‌کند و بدین ترتیب بازیکن می‌تواند رقیب خود را شکست داده و از بین ببرد.
 • نارنجک Port-A-Fort: این نارنجک یکی از نارنجک‌های بسیار محبوب بازیکنان است که به محض پرتاب شدن توسط بازیکن، یک قلعه برای بازیکن ساخته می‌شود.
 • نارنجک Impulse Grenade: یکی از نارنجک‌هایی که قدرت تخریب بیشتر و سریع‌تری دارد، این نارنجک است. بازیکن می‌تواند با استفاده از این نارنجک خود را نیز پرتاب کند.

نکاتی برای حرفه‌ای بازی کردن فورتنایت

بازی فورتنایت از جمله بازی‌هایی است که برای پیروزی در آن، بازیکنان باید به نکات مختلفی توجه داشته باشند تا توسط دشمنان خود غافلگیر نشده و بتوانند در مناطق پرخطر از خود دفاع کنند. آنچه تاکنون گفته شد، نحوه بازی، استفاده از بخش‌های مختلف طراحی شده در بازی و اسلحه‌های موجود در آن بود. اما در ادامه به برخی از نکات مهم بازی فورتنایت می‌پردازیم که بازیکنان با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانند به بازیکنان حرفه‌ای فورتنایت تبدیل شده و در مبارزه‌ها پیروز شوند.

توجه به صداهای موجود در بازی

 در ابتدای بازی، بازیکنان در محیطی باز قرار می‌گیرند که در این محیط هیچ صدای ساخت‌وساز و یا تخریبی به گوش نمی‌رسد. اما با پیش رفتن مراحل و کوچک‌تر شدن جزیره و نقشه‌های بازی، محیط بازی نیز کوچک‌تر می‌شود. بازیکنان با کمی دقت و توجه می‌توانند صداهای مربوط به ساخت‌وساز یا تخریب رقیبان خود را بشنوند و بدین ترتیب از حمله ناگهانی دشمنان خود جلوگیری کنند. همچنین با توجه به برخی از صداهای ساخت‌وساز و یا تخریب دشمنان، بازیکنان می‌توانند به راحتی موقعیت مکانی دشمنان و رقیبان خود را شناسایی کرده و به آن‌ها حمله کنند.

نرفتن به فضاهای باز

فضای باز از جمله مناطق پرخطر در بازی فورتنایت محسوب می‌شود، چراکه قرار گرفتن بازیکنان در فضای باز باعث از بین رفتن شما و پیروزی دشمنان می‌گردد. بازیکنان و گیمرها باید همواره سعی کنند در طول بازی از مناطق کناری و جاهایی بروند که در مواقع حساس بتوانند در جایی پناه بگیرند. حرکت و پیش رفتن از مسیرهایی که بوته، درخت و یا هر نوع پوشش گیاهی در آن وجود داشته باشد، برای بازیکنان بهتر است. همچنین راه رفتن در میان دیوارهای مخروبه نیز خطرات احتمالی را برای بازیکنان کاهش می‌دهد. در واقع، چنانچه بازیکنان در فضای باز حرکت کنند، ممکن است هر لحظه اسلحه‌ای آن‌ها را هدف قرار داده و بکشد. پس می‌توان نتیجه گرفت، بازیکنان فورتنایت باید از رفتن به فضاهای باز خودداری کرده و پس از قرارگیری در پوزیشن بازی، شرایط و موقعیت اطراف خود را بررسی کنند تا در صورت وجود هرگونه خطر و یا دشمنی، فوری متوجه شده و به دفاع از خود بپردازند.

دویدن و پناه گرفتن

همان ‌طور که در قسمت‌های بالایی نیز اشاره کردیم، در بازی فورتنایت نارنجک‌ها و سلاح‌هایی وجود دارد که می‌توانند پناهگاه‌های دشمن را تخریب کرده و آن‌ها را نابود کنند. فراموش نکنید که این سلاح‌ها در اختیار دشمنان نیز قرار دارد و دشمنان شما نیز می‌توانند در هر لحظه پناهگاه شما را تخریب کرده و ساخت‌وساز شما را از بین ببرند. در این مواقع به بازیکنان و گیمرها توصیه می‌شود تا به جای ساخت‌وساز مجدد پناهگاه برای خود، فورا به مکان دیگری بدوند و از مانع دیگری به عنوان پناهگاه برای خود استفاده کنند تا از حملات و شلیک‌های دشمن و رقیبان خود در امان بمانند.

استفاده از نقشه به نحوی درست

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مواردی که در بازی فورتنایت وجود دارد، نقشه است. بازیکنان باید بتوانند با بررسی و کنترل نقشه در حین بازی، موقعیت دشمنان خود را شناسایی کرده و بدین ترتیب از حمله ناگهانی آن‌ها جلوگیری کنند. در نقشه بازی فورتنایت، موقعیت بازیکنان با یک دایره که دور بازیکن قرار می‌گیرد، نشان داده می‌شود. بازیکنان باید همواره توجه داشته باشند، این حلقه دایروی که با نام منطقه امن شناخته می‌شود، پس از مراحلی کوچک و کوچک‌تر می‌شود تا اینکه در مراحل نهایی بازی با کوچک‌تر شدن جزیره و رسیدن رقیبان و دشمنان به یکدیگر، مناطق امن بازیکنان بسیار کوچک خواهد شد. در چنین شرایطی بازیکنان مجبورند تا به دفاع از خود پرداخته و یا به حمله بپردازند تا زنده مانده و برنده بازی شوند.

استفاده از ریپلِی سیستم بازی

این ویژگی بازی فورتنایت یکی از ویژگی‌های بسیار خوب بازی است که بسیاری از بازیکنان از آن مطلع نیستند. ریپلی سیستم بازی، بازی شما را ثبت می‌کند و شما می‌توانید با مشاهده بازی خود در این سیستم، نحوه و موقعیت کشته شدن کاراکترها و شخصیت‌های بازی را ببینید و با استفاده از آن، حرفه‌ای‌تر عمل کنید. شناسایی نقاط ضعف و قوت بازیکنان یکی دیگر از مزایای استفاده از سیستم ریپلی بازی فورتنایت است.

چیت بازی فورتنایت

دانلود چیت فورتنایت

بازی و گیم فورتنایت از جمله گیم‌هایی است که گیمرها و بازیکنان بسیار زیادی از سراسر دنیا در آن بازی می‌کنند و مخاطبان بسیار زیادی دارد. با توجه به اینکه این بازی در مقایسه با سایر بتل رویال‌ها، ویژگی‌ها و موارد جذاب بسیار زیادی دارد، افراد زیادی نیز با دانلود و نصب این گیم بر روی سیستم‌های مختلف آن را بازی می‌کنند و همواره تمایل دارند تا مراحل بازی را به سرعت گذرانده و وارد مرحله بعدی بازی شوند. همان‌ طور که گفته شد، بازی فورتنایت بر روی کامپیوتر، لپ‌تاپ و موبایل قابل نصب است. این بازی یکی از بازی‌های مولتی چیت است که می‌توان چیت‌های مختلفی از آن را استفاده کرد و بدین ترتیب در این بازی پیروز میدان نبرد شد. چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر از جمله چیت‌های معروف دنیای بازی‌های رایانه‌ای هستند. چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر از جمله چیت‌های معروفی است که گیمرهای فورتنایت از آن استفاده می‌کنند. در ادامه هریک از چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر را معرفی کرده و ویژگی‌های آن‌ها را بیان خواهیم کرد.

چیت وال هک (Wall Hack)

این چیت یکی از چیت‌های مهم بازی فورتنایت است که به عنوان چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر شناخته می‌شود. با استفاده از این چیت، شما می‌توانید تمام بازیکنان، رقیبان و دشمنان خود را که در پشت دیوار و یا موانع دیگر مخفی شده‌اند را ببینید و از حمله‌های ناگهانی آن‌ها جلوگیری کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر، موقعیت پنهانی دشمنان و رقیبان خود را شناسایی کرده و به‌طور ناگهانی به آن‌ها حمله کنید.

چیت ایم بات (Aim Bot)

این چیت نیز یکی از چیت‌های بسیار کاربردی بازی فورتنایت است که تحت عنوان چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر به کار برده می‌شود. با استفاده از این چیت، بازیکنان می‌توانند با شلیک چند گلوله، دشمنان مقابل خود را هِدشات (Headshot) کرده و سر آن‌ها را هدف قرار دهند و بدین ترتیب آن‌ها را از بین ببرند. بازیکنان می‌توانند با تنظیم دقت و قدرت این چیت از آن استفاده کنند و همین طور نیز از فاصله‌های دور و نزدیک از این سلاح بهره ببرند.

رادار هک

با استفاده از این چیت، یک نقشه کوچک کنار بازی برای بازیکن نمایش داده می‌شود و بازیکن با توجه به این نقشه می‌تواند موقعیت دشمنان و رقیبان خود را تشخیص داده و به آن‌ها حمله کند. رادار هک هم به عنوان چیت فورتنایت موبایل و هم به عنوان چیت فورتنایت کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چیت آنتی بن (Anti Ban)

بن شدن در بازی‌های رایانه‌ای یکی از بدترین اتفاقاتی است که گیمرها آن را تجربه می‌کنند. هنگامی‌که بازیکن و گیمری در یک بازی بن می‌شود، علاوه بر باختن بازی، هیچ موقع نمی‌تواند وارد اکانت بازی خود شده و بازی را مجددا انجام دهد. برای رفع این مشکل، چیت آنتی بن تحت عنوان چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این چیت، بازیکن تحت هر شرایطی از بازی بن نمی‌شود.

چیت نو اسموک (No Smoke)

با استفاده از این چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر، تمام دودها و گرد‌وغبارها از جلوی دید بازیکنان کنار می‌روند و بدین ترتیب بازیکنان می‌توانند در مقابل دشمنان از خود دفاع و در صورت نیاز به دشمنان خود حمله کنند.

چیت نو ریکویل (No Recoil)

استفاده از این چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر در بازی باعث می‌شود تا لرزش اسلحه پس از شلیک کاملا گرفته شود. خنثی کردن لرزش اسلحه پس از شلیک باعث می‌شود تا افراد با تسلط بیشتری شلیک کنند و دشمنان را از بین ببرند.

چیت‌های دیگری همچون چیت No Flash و Fake Lag در بازی فورتنایت به عنوان چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر وجود دارند. این چیت‌ها نیز به بازیکنان کمک می‌کنند تا با تمرکز بیشتری به دشمنان حمله کرده و آن‌ها را از بین ببرند.

اگر شما نیز یکی از بازیکنان و طرفداران بازی فورتنایت هستید، می‌توانید با استفاده از چیت فورتنایت موبایل و چیت فورتنایت کامپیوتر، از مراحل سخت و طاقت‌فرسای این بازی گذر کنید و با کشتن رقیبان و دشمنان در این بازی پیروز میدان نبرد شوید.

اگر شما نیز یکی از طرفداران بازی فورتنایت هستید و تمایل دارید مراحل بازی را با سرعت سپری کرده و برنده بازی شوید، می‌توانید با استفاده از چیت فورتنایت موبایل برای گوشی همراه خود و چیت فورتنایت کامپیوتر برای سیستم‌های کامپیوتری، لپ‌تاپ و سایر دستگاه‌ها بازی کرده و مراحل بازی را به‌آسانی سپری کنید تا در این بازی پیروز شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا